Anasayfa / Askeri Başarılar / En iyi keskin nişancılar (Sniperlar) ve marifetleri !

En iyi keskin nişancılar (Sniperlar) ve marifetleri !

Sniper: Keskin nişancılar , uzun namlulu silahlarla ve genellikle uzun mesafeden hassas atış yapmak üzere yetiştirilmiş profesyonel askeriye kişilerdir. Çoğunlukla polis , asker gibi silahlı bir birlikte veya birimde görev alan bu kimselere keskin nişancı tüfekleri ile özel eğitim verilmektedir. Ülkelere göre eğitimler ve amaçlar farklılık gösterebilir.

Christopher Reynolds

1.5km den Taliban kumandanını vurduğunda henüz 25 yaşındaydı. 3 Gün boyunca denemeler ile hedefe olan uzaklığı rüzgarı hesapladı suikast günü geldiğinde hedefi Mulah’ı tam kalbinden vurdu  3ay önceli denemesinde hedef Mulah’ı vuramamıştı ve yerini belli etmişti. Atış kariyeri boyunca 30’dan fazla adamı vurdu.


Karlos Hat Gog

Amerikan özel kuvvetler askeri olan Karlos, keskin nişancılığı kadar keskin zekasını kullanarak makinalı tüfeğe mercek uyarlayıp yerleştirdi ve müthiş bir verim elde etmeyi başararak sniper gibi kullandı. 1km’ye yakın mesafeden mercek yardımı ile 3 düşman askerini öldürdü.


Brain Kerimer

Irak savaşında duman ve sis içerinde bulunmasına ramen. 1 Km’den 4 kişiyi vurdu hiç kimse ne olduğunu anyamadı.


Erin Perins

Sezgili Kanadalı Nışancı 2.38Kmlik mesafeden vurdu efsaneler arasında yer alan Erin birçok özel birlik ve ajanları peşine taktı.


Rog Froblen

Tam 2.40Km mesafeden hareketli hedefi vuran Kanadalı Rog Froblen yaptığı bir açıklamada şartların ideal görüşün temiz ve rüzgarın olmadığını dile getirmişti. Rog sözlerine devam ederken gelecekte gece görüşü ile uzun menzilli atışlar yapmak istediğinide dile getirmişti.


Keri Kerisin

2.5km’den 2 tane makinalı tüfek kullanıcısını indirdi. Efsanesi halen nışancılar tarafından anlatılmaktadır.


Beyaz ölüm

Rusya‘nın kabusu olan Finlandiyalı beyaz ölüm -40 derecede rus birliklerini dağda tek başına görünmeden öldürmüştür.
dürbününü’de ışığı yansıtıp yerini belli etmesin diye çıkarttı , rusya ordusunu durdurup olabileceği yerleri bombalamaya başladı bu bombardımanda yanağına şarapnel geldi

Sizin için Önerilen

Türkiye’nin kahraman çocuğu Eren Bülbül

Eren Bülbül (15) Teröristleri Fark Ederek , Jandarma ekiplerimize yerlerini gösterdi.. Gösterirken olay yerindeki çatışma …

Bir Cevap Yazın