Anasayfa / Askeri Haberler / Bedelli Askerlik Şartları Neler ? 2016 – 2017

Bedelli Askerlik Şartları Neler ? 2016 – 2017

Bedelli Askerlik İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir ?

İLK OLARAK ŞARTLAR:

  1. 18 bin TL bedeli peşin ödemek ( 2014 Yılında 18.000 TL ödendi yıllara göre değişkenlik gösterebilir. )
    1 Ocak 1988 (dahil) ve öncesinde doğmuş olmak ( 2014 yılına göre 1988 ve öncesidir , 2016-2017 yılına göre 1990 ve öncesi olmalıdır )
  2. Bedelli askerlik başvuru yapmak isteyen kişi 18 bin TL bedeli bankaların hesap numaralarından birine yatırmış olması ve dekontların askerlik şubelerine teslim etmesi gerekiyor.
  3. Yükümlüler başvurularını şahsen veya vekaletnamesi olan avukatları aracılığıyla yapabilecek. Ayrıca ilk müracaatlar askerlik şubesine uğramadan doğrudan e-Devlet üzerinden de
    (www.turkiye.gov.tr) başlatılabilecek. e-Devlety üzerinden yapılabilecek işlem ise ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu’dur. Gitmek için tıklayınız
  4. Son başvuru tarihi 13 Şubat 2015’tür. 13 Şubat 2015 tarihinden sonra yapılacak başvurular veya ödemeler kabul edilmeyecek.

18 BİN TL HANGİ BANKALARA YATIRILABİLİR ?

18 bin lira tutarındaki bedeli en geç 13 Şubat 2015 tarihine kadar (bu gün de dahil) ;
Halk Bankası’nın IBAN No (TL)
Ziraat Bankası’nın IBAN No (TL)
Vakıflar Bankası’nın IBAN No (TL) hesap numaralarından birine yatırmış olması ve dekontların askerlik şubelerine teslim etmesi gerekiyor.

Bedelli askerlik için nereye başvuruluyor ?

Başvurular askerlik şubelerine, konsolosluklara ve cumhuriyet savcılıklarına şahsen yapılıyor. Başvurunuzda size üzerinde tutarın ve banka hesaplarının bulunduğu bir doküman veriliyor.
Bu dokümanla ödemenizi gerçekleştirdikten sonra, bedelli askerlik tutarının tamamı veya yarısının ödendiğini gösteren biri asıl 3 nüsha dekontu teslim ettiğinizde başvurunuz tamamlanmış oluyor.
Başvuruların yurtiçinde askerlik şubelerine, yurtdışında konsolosluklara şahsen yapılması gerekiyor, posta ve vekaletle yapılan başvurular kabul edilmiyor.

Bedelli askerlik başvurumu yaptım , ne zaman tezkerede olurum ?

Bedelin tamamını süresi içinde ödediğinizde, il ve ilçe kurulları askerlik hizmetinin yerine getirilmiş sayıldığına dair kararı alınır ve askerlik şubelerince acemi yedeğe aktarılırsınız.
Bedelli askerlik başvurunuz kabul edildiğinde hakkınızda saklı, yoklama kaçağı ve bakayadan idari ve adli soruşturma ve kovuşturma yapılmaz, başlatılmış olanlar varsa sona erdirilir.

Sizin için Önerilen

Yunus Polis Nasıl Olunur ? Şartları ve maaşları.

Yunus Polis Nedir ? Yunus Polis 2018 Rehberi Yunus polisler motorlara 2şer kişi binerek şehir …

Bir Cevap Yazın