Askeri Başarılar

En iyi keskin nişancılar (Sniperlar) ve marifetleri !

Tarihin tanıklık ettiği keskin nışancılar ve yaptıkları.

Sniper: Keskin nişancılar , uzun namlulu silahlarla ve genellikle uzun mesafeden hassas atış yapmak üzere yetiştirilmiş profesyonel askeriye kişilerdir. Çoğunlukla polis , asker gibi silahlı bir birlikte veya birimde görev alan bu kimselere keskin nişancı tüfekleri ile özel eğitim verilmektedir. Ülkelere göre eğitimler ve amaçlar farklılık gösterebilir.

Christopher Reynolds

1.5km den Taliban kumandanını vurduğunda henüz 25 yaşındaydı. 3 Gün boyunca denemeler ile hedefe olan uzaklığı rüzgarı hesapladı suikast günü geldiğinde hedefi Mulah’ı tam kalbinden vurdu  3ay önceli denemesinde hedef Mulah’ı vuramamıştı ve yerini belli etmişti. Atış kariyeri boyunca 30’dan fazla adamı vurdu.


Karlos Hat Gog

Amerikan özel kuvvetler askeri olan Karlos, keskin nişancılığı kadar keskin zekasını kullanarak makineli tüfeğe mercek uyarlayıp yerleştirdi ve müthiş bir verim elde etmeyi başararak sniper gibi kullandı. 1km’ye yakın mesafeden mercek yardımı ile 3 düşman askerini öldürdü.


Brain Kerimer

Irak savaşında duman ve sis içerinde bulunmasına rağmen. 1 Km’den 4 kişiyi vurdu, hiç kimse ne olduğunu mermilerin nereden geldiğini anlayamadı.


Erin Perins

Sezgili Kanadalı Nişancı 2.38 Kmlik mesafeden isabetli atışlar yaptı. Efsaneler arasında yer alan Erin birçok özel birlik ve ajanları peşine taktı.


Rog Froblen

Tam 2.40Km mesafeden hareketli hedefi vuran Kanadalı Rog Froblen yaptığı bir açıklamada şartların ideal görüşün temiz ve rüzgarın olmadığını dile getirmişti. Rog sözlerine devam ederken gelecekte gece görüşü ile uzun menzilli atışlar yapmak istediğini de dile getirmişti.


Keri Kerisin

2.5 km’den 2 tane makineli tüfek kullanan askeri isabetli vurdu. Efsanesi halen keskin nişancılar tarafından anlatılmaktadır.


Beyaz ölüm

Rusya‘nın kabusu olan Finlandiyalı beyaz ölüm -40 derecede Rus birliklerini dağda tek başına görünmeden öldürmüştür. Üstelik bu operasyonu düzenlerken dürbününü de ışığı yansıtıp yerini belli etmesin diye çıkartmıştı , Rusya ordusu operasyonunu durdurup beyaz ölümün olabileceği yerleri bombalamaya başladı. Bu bombardımanda yanağına şarapnel parçası saplandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı