Anasayfa / Nasıl Olunur ? / Jandarma Özel Harekat alımları ve başvuru şartları

Jandarma Özel Harekat alımları ve başvuru şartları

2018 Jandarma Özel Harekat ( J.Ö.H. ) nasıl olunur ?

2018 Jandarma özel harekat olabilmek için öncelikle Jandarma Genel Komutanlığı personeli (Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Çavuş,  gibi. ) olmanız gerekmekte . Daha sonra istisnai durumlar haricinde gönüllü kişilerden seçildikleri için, askerliğiniz’in bitmesine en az 6 ay kala Jandarma Özel Harekat 2018 başvurusunu yapmanız gerekmektedir. Başvuru şartları ve diğer kritilerleri sağladığınız takdirde diğer değerlendirilmeler sonucunda uygun görüldüğü eğitimleri almak ve J.Ö.H ‘e kayıt olmak için yola koyulursunuz. Jandarma özel harekat 2018 yılında 2017 yılına göre farklı eğitim ve mülakatlar isteyeceği ön görülmektedir. Jandarma Özel Harekat 2018 başvurusu için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz. Facebook sayfamızı takip ederek en güncel bilgilere de ulaşabilirsiniz.

DİKKAT! Başvurular Bu Adresten Yapılacaktır.


1. J.Ö.H Başvuru Şartları:

 1. T.C. ( TÜRKİYE CUMHURİYETİ ) Vatandaşlığında olmak ve erkek olmak.
 2. Minimum lise mezunu olmak veya dengi olan okullardan mezun olmuş olmak ( yurt dışında ).
 3. Askerlik görevini yapmış olmak yada başvuru sırasında zaten askerlik görevinde olmak.
 4. 01 Ocak 2017 ye göre 25 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar içindir.).
 5. Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla üç yıldan fazla süre geçmemiş olması 05 Eylül 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).
 6. Sınavların tümünden geçen adaylar için sağlık yeteneği yönetmeliğine ( SYY ) uygun olarak; geçiş yaptırıldıkları hastanelerden ” göreve girebilir ” veya ” koşullu girebilir ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak.
 7. Boyu en az 1.66 cm olmalı , kılavuzdaki boy ve kilo oranları içerisinde bulunmak.Boy çıplak ayakla ölçülür.g. Daha önce TSK birimlerinde görev yapmış olmalı ve eğitimle ilişkisi kesilmemiş olmalı.
 8. Vücut yapısı her açıdan sağlam ve kusursuz olmalı ( konsür ve ortapedik bozukluklar , dövme bulunmaması gerekmekte ! )
 9. Güvenlik araştırmaları ve sicili temiz olmalı.
 10. Askerlik sırasında hiçbir olumsuz kayıt sicilinde bulunmamalı.
 11. Hiçbir sicil suçu bulunmamalı.
 12. Yasa dışı görüşleri olmamalı ve eylemcilik yapmamış olmalıdırlar (BÖLÜCÜ EYLEMLER).
 13. Askerlikte olanların 01 Ocak 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olması ve birlik tarafınca düzenlenen üstün başarı belgesi bulunması.
 14. 01 Ocak 2017 tarihinde görevde bulunmamak.
 15. Tüm evrak , kayır , sınav işlemlerini eksik olarak tamamlamalıdır.

Askerliğini komando birlikleri içinde , jandarma özel harekat tabur komutanlıklarında yada komando er eğitim birliklerinde ‘komando’ olarak yapmış olanlar başvurabileceklerdir 2018 jandarma özel harekat mülakatları ve mülakat bilgileri ne zaman olacak , jöh nasıl olunur 2018 hakkında detaylı bilgiler 2018 yılı içerisinde jöh adaylarına bildirilecektir.


Jandarma Özel Harekat Olabilmek İçin En Az Lise Mezunu Olmak Gerekmektedir.

Jandarma Özel Harekat (j.ö.h) ve Jandarma Komando Asayiş alımlarında lise mezunu olma şartında her hangi bir değişiklik olmamıştır. Sınava girecek olan adaylar şartın en az ilkokul seviyesine çekilmesini yoğun bir şekilde istemekte. Ancak Jandarma Özel Harekat (J.Ö.H.) ve Emniyet Asayiş birimi alımları yapılırken en az lise mezunu şartı aranmaya devam ediyor. İlkokul mezunu olup J.Ö.H , P.Ö.H emniyet askeriye adayı olanlar ise lojistik ilgili birimin lojistik branşlı olan sınıfları için başvuru yapabiliyorlar.


tsk

JÖH ADAYLARININ DİKKATİNE;

Jandarma özel harekat adaylarının 26 yaşına basmamış olmaları ve terhislerinin üzerinden 3.5 seneden fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.
Jandarma Özel Harekat 2018 Timi hakkındaki jöh nasıl olunur , başvuru şartları nelerdir ve jöh maaşları, jöh eğitim süreci nasıldır gibi merak ettiğiniz sorulara cevap vermeye çalıştık. Bu konu hakkında merak ettiğiniz soru , sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilir bize bildirebilirsiniz. Facebook  sayfamızı beğenerek bize destek olmayı unutmayın. Ve üst menüde bulunan bağış seçeneği ile mehmetcigim.com ‘un gelişmesi için katkıda bulunabilirsiniz.


Sizin için Önerilen

General veya Kurmay nasıl olunur ?

General Nedir ? General Rütbeleri Neler ? General , Türk ordusunda  kara kuvvetlerinde , hava …

17 Yorumlar

 1. Tolga

  Cümleten Selamın aleyküm bende nefes darlığı var ama şınav mekik balfiks te sorunum yok vatan icin bende katilmak istiyorum sizlerin arasina askerligimi as.iz olarak yaptim 2013 bitti askerligim

 2. Oktay aras

  Ben denizci olarak yapıyorum ben basvuru yapamiycakmiyim bizim suçumuz nee

 3. Emre

  Selamünaleyküm
  Bende bu toprağın vatandaşı olarak jöh olmak istiyorum Türkiye için bayrağımız için milletimiz için biz gençlere de fırsat verilmesini istiyoruz lütfen ses verin 23 yaşındayım meslek yok sağlığım yerinde çok şükür benim neyim eksik duyun sesimi o kamuflaj altında ölürsek şehit kalırsak gazi oluruz bu vatan için bin canım da feda olsun iletişim için 05539253464 saygılarımla selamlıyorum cevabınızı bekliyorum sabırla..

 4. Bu 36 ay şartı kaldırılsın polis ozel harekat sınavında öyle bişey yoktu bunda da olmasın askerliği bitirdikten 3 sene gecmeyecekmis o şartı kaldırın bizi de bu vatan için hizmete çağırın….ölum makinesi olmak istiyorum ….

 5. 36 ay şartı kaldirilsin

 6. Yaş sınırlaması düzeltilsin ben bu vatan için hizmet etmek istiyorum bize yardımcı olun

 7. Askerliği bitirdikten 3 sene gecmeyecekmis yani 36 ay şartı kaldırılsın lütfen

  • özkan

   İçişleri Bakanlığına mesaj yazın ben hergün bir mektup gönderiyorum rutin hergün yazıyorum. Elbet sesimizi duyan biri olur sizde hergün bir mektup yazın 36 şartının kaldırılması ile ilgili

   https://www.icisleri.gov.tr/bakana-mesaj

 8. Jandarma olmak istiyorum

 9. Yaşar Erten

  Ben gönüllü jöh olmak istiyorum. 1990 doğumluyum askerliğimi yaptım. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum

 10. Hakan karagöz

  Niye illaki lise mezunu şart ortaokul neden olmuyar

 11. Bende basvurmak istiym bir turlu basvuramiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 12. muhammed

  hocam ben lise terk boyum herşyim kurtarıyor 2017 ağustosta askere gidicem beni kabul ederler mi yani askerliğiminin bitmesine 6 ay kala başvuru yapsam

 13. Zeki

  Söz konusu vatansa Bende jöh olmak istiyorum canımız feda olsun bu vatana. çok bedel ödedik bu vatan için ve hayla ödüyoruz.her zaman mazlumun yanında zalimin karşısında olacaz.

 14. Onur

  Uzman cavus oldum ilk atamamı bekliyorum sözlesme imzaladıktan sonra jöhe kayıt yapabilir miyim

 15. Ramazan çiçek

  bu yaş biraz esnetilmeli ben 1991 doğumluyum çok girmek istiyorum. askerliğimi hakkari otluca da dağcı komando olarak yaptım. her gün 12 saat nöbet tuttum. vatan sevgisi ile doluyum ama 1 yıl la kaybediyorum 26 yaşındayım sapasağlam demir gibi gencim ama faydalanamiyorum. niye askere 30 una 40 kına kadar alıyorlar da normal almıyorlar . buna bi çare bulun yaş sınırını esnetin lütfen cevap bekliyorum.

 16. Hüseyin

  Son yapılan uzman erbaşlık sınavını geçtik sağlık raporumuzu gönderdik fakat belirtmiş olduğum ikamet adresim zaruren değişmek zorunda kaldı şimdi benim sorum yeni adresimi jandarmaya nasıl bildirebilirim. Not : personel temine hiçbir şekilde ulaşamıyorum

Bir Cevap Yazın